Dlaczego zielona herbata?

herbata zielona

O zielonej herbacie i jej właściwościach napisano już chyba wszystko. Szeroko poznano jest wpływ na metabolizm człowieka, procesy spalania tłuszczu, pozytywne działanie w trakcie leczenia cukrzycy, a nawet zdolność zapobiegania nowotworom. Zielona herbata jest też po prostu smaczna i orzeźwiająca, a zawartość kofeiny budzi do życia.

Herbata zielona znana jest jako źródło przeciwutleniaczy o właściwościach przeciwzapalnych, jako napój skuteczny w walce z bakteriami, wzmacniający odporność organizmu. Oprócz polifenoli i katechin zawiera flawony, flawanole, witaminy, jony potasu, fluoru i glinu.

Ale to nie wszystkie właściwości zielonej herbaty, które człowiek może skutecznie wykorzystać. Wszechstronność i bogactwo zielonego naparu wykorzystuje się również w innych niż nawilżenie organizmu celach. Jej skuteczność udowodniono w procesie walki z cellulitem. Przyspieszając przemianę materii i zmniejszając apetyt przyczynia się do zahamowania przez organizm wchłaniania tłuszczów z pożywienia i podnosi ich zużycie przez organizm. Zwiększa również aktywność enzymów trawiennych wpływając na metabolizm wątroby.

Oprócz wszelakich zdrowotnych właściwości wynikających ze spożycia zielonej herbaty, jest ona używana również zewnętrznie jako podstawowy lub jeden ze składników preparatów do pielęgnacji ciała. Dlatego warto odwiedzić od czasu do czasu sklep z herbatami, by kupić ten podstawowy składnik i wykorzystać go w domu do przygotowania choćby nawilżającego i odświeżającego toniku lub maseczki do twarzy. Wystarczy zieloną herbatę połączyć z łyżeczką miodu i cytryną, nałożyć na twarz i po 20 minutach zmyć. Skóra będzie błyszcząca i nawilżona, a jednocześnie ujędrniona.

Zielona herbata doskonale działa na zmęczone oczy. Warto przemywać je systematycznie herbatą lub położyć na oczy odciśniętą i przestudzoną torebkę zielonej herbaty. Napar zielonej herbaty do przemywania oczu wykorzystuje się również w pielęgnacji zwierząt domowych. Domowemu kotu czy psu przyda się tego rodzaju pielęgnacja, a wykonywana systematycznie utrzyma oczy domowych pupili w nieskazitelnym stanie.

Zielona herbata poskutkuje również jako dodatek do maseczek na włosy. Dodana do oleju kokosowego lub łopianowego nawilży i odżywi skórę i włosy. Systematycznie stosowana w ten sposób pozwala na utrzymanie włosów i skóry głowy bez łupieżu i dokuczliwych podrażnionych punktów.

Dodatkowym atutem zielonej herbaty jest jej dostępność. Każdy stacjonarny sklep z herbatami czy sklep z herbatami online oferuje pełną gamę zielonej herbaty w postaci liści czy zielonego proszku. Jeżeli w tak prosty i nieskomplikowany sposób można podnieść walory swojej urody i jednocześnie dostarczać organizmowi najlepszych składników, warto pokusić się o takie doświadczenie. Nie od dziś wiadomo, że herbaty świata niosą w sobie tajemnicę dobrego samopoczucia.