Ilość herbaty Ronnefeldt, a wielkość filiżanki

ronnefeldt

Lubisz pić herbatę, ale najczęściej wygląda to tak, że wrzucasz do ulubionego kubka torebkę herbaty ekspresowej i zalewasz wrzątkiem wprost z czajnika? To niestety wielki błąd, ponieważ po pierwsze w ten sposób możesz zabić większość dobroczynnych właściwości danego gatunku, a po drugie na przykład zielona herbata zmienia swój smak. Herbat marki Ronnefeldt również ta sprawa dotyczy.

Kupując herbaty nie zwraca się najczęściej uwagi na gramaturę poszczególnych torebek lub nawet całego opakowania. Nie każdy posiada również wiedzę ile konkretnie suszu herbacianego powinno znaleźć się w filiżance danej pojemności. Firma Ronnefeldt wyszła naprzeciw tym problemom i w swojej ofercie proponuje herbaty świata w torebkach dedykowanych do zaparzenia w konkretnej ilości wody.

Ogólna zasada przyjmowana przy przygotowaniu herbat głosi, że na każde 100 ml wody należy wykorzystać ok. 1g herbaty. Oczywiście przy codziennym spożywaniu tego napoju, staranne odmierzanie jest problemowe, wobec tego warto wybrać napary owocowe w saszetkach gotowych od użycia.

I tak sklep z herbatami online proponuje Leaf Cup, które zawierają ok. 2,5 g herbaty, dlatego świetnie nadają się do typowych szklanek i niewielkich kubków. Seria Joy of Tea z kolei dedykowana jest do nieco większych kubków o pojemności 300 ml. Najmniejszymi z oferowanych są saszetki oznaczone nazwą Teavelope, ponieważ zawierają 1,5 g herbaty i świetnie nadają się do zaparzenia w małych filiżankach. Największe gramaturowo saszetki to Tea Caddy, które przeznaczone są do dzbanków i czajników, ponieważ obejmują 3,9 g herbaty.

Warto podkreślić, że niedostosowanie ilości herbaty do ilości wody może zepsuć jej smak. Zbyt duża ilość suszu sprawi, że napar będzie bardzo mocny, gorzki i po prostu niesmaczny. Szczególnie widać to, jeśli zdecydujemy się na herbaty zielone, nieco mniej w przypadku czarnych. Co równie istotne, taki napój może nawet szkodzić, ponieważ zmienia swoje właściwości. Z kolei patrząc w odwrotnym kierunku, zbyt mała ilość herbaty na kubek wody sprawi, że będzie ona rozwodniona i bez smaku.

Rozwiązanie z podziałem na wielkości gotowych porcji to znakomite wyjście, ponieważ nigdy więcej nie trzeba zastanawiać się nad koniecznością doboru odpowiedniej ilości suszu. Niezależnie czy zaparzona ma zostać biała herbata czy herbata earl grey – wystarczy skorzystać z saszetki Ronnefeldt. Warto przy tym zauważyć, że opakowania wytworzone są z materiałów przyjaznych dla środowiska, a także nie wpływających na smak i zapach przygotowywanego naparu.

Wykorzystanie gotowych porcji zamkniętych w wygodnych w użyciu saszetkach, to pewność, że napój będzie odpowiedni. Niemniej jednak pozostają jeszcze herbaty zielone sypane, gdzie niestety nie ominie nas konieczność odmierzania ilości wykorzystanej herbaty. Tutaj z pomocą mogą przyjść dedykowane do tego celu miarki lub po prostu wprawne oko doświadczonego konesera. Niezależnie jednak od sposobu odmierzania i parzenia – herbaty warto pić z zachowaniem pewnych reguł, co pozwoli nam wykorzystać do maksimum ich właściwości.