Jak odróżnić tanią herbatę od herbaty premium?

najlepsza herbata

Herbata, mimo iż jest jednym z podstawowych napojów Polaków, nie jest traktowana tak, jak w innych krajach czy wśród osób, które na herbacie się znają. To, że pijemy herbatę do ciasta czy nawet samą nie zmienia faktu, że herbata nie wykorzystuje dzisiaj swojego potencjału. Dodawanie do niej soku owocowego czy cytryny i cukru zabija prawdziwy jej smak i sprawia, że tak naprawdę prawdziwej herbaty nie pijemy. Nie jest to jednak wielki błąd, a to dlatego, że najczęściej kupowane przez nas herbaty do prawdziwej herbaty nawet się nie umywają. Nie można powiedzieć więc, że herbata jest psuta, ponieważ alternatywą wcale nie jest głębszy czy lepszy smak. Nawet jeżeli w naszych domach gości herbata zielona, nie możemy jednoznacznie powiedzieć, że pijemy lepsze herbaty.

Przede wszystkim, mówiąc o dobrej herbacie należy brać pod uwagę takie, które sprzedawane są w specjalistycznych sklepach. Te, które zazwyczaj kupujemy w dużych dyskontach nawet się do nich nie umywają i prawdę mówiąc, mają niewiele z nimi wspólnego. Zwykle najlepsza herbata sprzedawana jest na wagę i trzeba ją samodzielnie zaparzyć. Wersje torebkowe po prostu zazwyczaj nie są najlepszym wyborem. Oczywiście, nawet bardzo dobre herbaty mogą być zamykane w torebkach, co ma swoje plusy (chociażby szybkość), jednak osoby naprawdę znające się na temacie, nie uznają takich rozwiązań (co najwyżej jako coś szybkiego, ale raczej w kategorii zamiennik). Czy stosowanie więc lepszych herbat w torebkach będzie w stu procentach złe? Nie. Nie każdy musi być znawcą. Nie każdy ma też czas na parzenie w czajniku. Warto po prostu najpierw zapoznać się z gamą dobrych herbat, by później móc wybierać ich torebkowe wersje.

Herbaty premium mają mocny i zdecydowany smak. Jednak sam bukiet odczuć może być bardzo różny. Inaczej będzie smakować delikatna biała herbata, a inaczej herbata z silnym różanym akcentem. Wyznacznikiem dobrej herbaty jest jednak mocny aromat, przez wielu nazywany orzeźwiającym. Chociaż wyjściowy smak jest w zasadzie ziołowy, to występują różnego rodzaje wariacje (mocno owocowe, czy też gorzkawe). Niektóre herbaty przypominają smakiem nawet pokrewną yerba mate (będą to najcięższe przykłady).

Zastanawiające jest tez gdzie można kupić takie herbaty? Jeżeli kogoś interesuje prawdziwa herbata zielona lub herbata czerwona to sklep ronnefeldt-sklep.pl wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Można tam znaleźć wiele typów, rodzajów, a wszystko to w okazyjnych cenach, które z pewnością zaciekawią wiele osób. Wcześniej wspomniane sklepy specjalistyczne też są doskonałym wyborem, z uwagi na doskonały wybór i możliwości zobaczenia oraz powąchania każdej herbaty. To naprawdę spore ułatwienie, jeżeli ktoś pierwszy raz ma styczność z herbatami klasy premium.