Biała herbata z najdelikatniejszych listków

biała herbata

Biała herbata tylko dla cesarza

Biała herbata stanowi jeden z najcenniejszych napojów dostępnych człowiekowi. Jej pożyteczność odkryto i doceniono już wiele lat temu. W Chinach uchodziła za towar luksusowy i wyjątkowy. Podawano ją np. na dworze cesarza. Przez jakiś czas nie mieli do niej dostępu zwykli mieszkańcy. Napar z liści białej herbaty jest szczególnie wartościowy ze względu na jej pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Czemu zawdzięcza ona te drogocenne właściwości?

Najdelikatniejsze listki

Biała herbata zawdzięcza swoją unikatowość procesowi jej pozyskiwania. Liście specjalnej odmiany herbaty chińskiej Camellia sinesis zbiera się wczesną wiosną i następnie suszone naturalną metodą na słońcu. Listki poddane są minimalnej fermentacji, dzięki czemu napar jest łagodny w smaku i pozbawiony goryczy. Co więcej, wysuszone liście nie są formowane i zachowują swój naturalny kształt. Produkcja białej herbaty skupia się na tym, aby nie uszkodzić najdelikatniejszych listków.

Korzystny wpływ na zdrowie

Najlepsze herbaty to te, które dobrze wpływają na nasze zdrowie i urodę. Biała herbata nazywana jest niekiedy eliksirem młodości, ponieważ jest bogata w przeciwutleniacze, które opóźniają proces starzenia się skóry i wykazują działanie przeciwnowotworowe. Co więcej, omawiana herbata orzeźwia – działa pobudzająco dzięki zawartości kofeiny (wyższej niż w czarnej lub zielonej herbacie). Wykazuje także właściwości antybakteryjne, można ją więc stosować w trakcie walki z różnymi infekcjami. To dobra herbata na wspieranie zdrowia np. jamy ustnej. Napar z białej herbaty zawiera flawonoidy, które zapobiegają rozwojowi chorób układu krążenia, obniżają ciśnienie krwi i cholesterol. Badania wykazują także korzystny wpływ tego napoju na proces odchudzania.

Biała herbata, której warto spróbować

Herbata biała ze względu na swoje prozdrowotne cechy zyskuje coraz większą popularność, mimo że do dziś produkuje się ją na mniejszą skalę i różni się ceną od innych rodzajów herbat. Gdy następnym razem odwiedzimy sklep z herbatami, warto zapoznać się z wyjątkowymi liśćmi białej herbaty. Regularne spożywanie tego naparu z pewnością świetnie wpłynie na nasze samopoczucie.