Dlaczego warto pić herbatę?

dobra herbata

Znanych jest bardzo dużo rodzajów herbat. Najpopularniejsza jest oczywiście herbata czarna. Herbata, zaraz po wodzie jest najczęściej pitym napojem na świecie. Warto sprawdzić, dlaczego tak ważne jest jej spożywanie.

Herbata jest naparem z pąków i liści wiecznie zielonego krzewu z rodzaju Camelia, z ząbkowanymi skórzanymi listkami. Na drzewkach rosną nieduże i wonne kwiaty. Posiadają zdrewniałe owoce. Rośliny te uprawiane są przede wszystkim w strefie zwrotnikowej. Najwięcej krzaków herbaty rośnie w Chinach i Indiach. Do produkcji herbaty świata wykorzystywane są pączki oraz liście. Poddaje się je procesowi fermentacji lub suszenia.

Herbata ma wiele ukrytych właściwości, które sprawiają, że jest tak wyjątkowym napojem. Okazuje się, że dobra herbata może chronić organizm przed promieniowaniem ultrafioletowym. Ponadto, herbata zielona może działać jako dodatkowy filtr przeciwsłoneczny. W związku z tym, szczególnie opłacalne jest jej picie latem.

Herbata jest także pomocna przy odchudzaniu. Zapewnia utrzymanie prawidłowej wagi, a także dba o stały obwód w linii, co dla wielu pań jest niezwykle istotne. Regularne spożywanie gorącej herbaty pomaga utrzymać prawidłowy współczynnik BMI. Ponadto, naukowcy uważają, że jej regularne picie pomaga zmniejszyć ryzyko zespołu metabolicznego, który jest przyczyną rozwoju cukrzycy. Regularne picie herbaty pomaga również zmniejszyć negatywne skutki palenia, a nawet może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka płuc.

Herbatę powinny pić przede wszystkim osoby z cukrzycą typu 2. Związki zawarte w zielonej herbacie pomagają diabetykom lepiej trawić cukier. W związku z tym, herbata zielona może okazać się skutecznym napojem dla cukrzyków, którzy nie da się ukryć, mają ciężkie życie.

Herbata może także ochronić organizm przed chorobami neurologicznymi. Wiele czynników zawartych w herbacie wpływa na zdrowie mózgu. Pomaga poprawić pamięć i zwiększa zdolność do uczenia się.

Pozostaje nam tylko kupić zestaw herbat w skrzynce i kurować się przy jej użyciu.