Najlepsza herbata – jak może wpłynąć na nasz wzrok

najlepsza herbata

Najlepsza herbata

Naturalnym sposobem na zmęczone oczy są okłady z herbaty. Zaskoczony? Okazuje się, że herbata ma bardzo dobre właściwości pozwalające na niwelację zmęczenia oczu. Radzi sobie również z łagodzeniem pieczenia spojówek. Wniosek jest jeden: najlepsza herbata – nie tylko do picia.

Herbaciane okłady

Jak każdy dobrze wie, drzewo herbaciane jest naturalnym i zdrowym składnikiem, z którego można wytwarzać przepyszny napar o świetnych właściwościach zdrowotnych. Nie wiadomo, jak to się stało, że ktoś odkrył właściwości łagodzące zapalenie spojówek przez herbatę. Szczególnie polecana jest do tego celu zielona herbata. Jednak jak się okazuje, jest to obecnie najbezpieczniejszy i najzdrowszy sposób na to, aby zmniejszyć pieczenie oczu. Stosując herbatę na zmęczone oczy, można pozbyć się zaczerwienienia oraz opuchlizny. Wszystkie stany zapalne występujące wokół oczu zostaną złagodzone.

Zastąp krople herbatą

Większość z nas, jeżeli ma problem z piekącymi i zmęczonymi oczami stosuje po prostu krople, które można kupić w aptece. Lepiej jednak radzić sobie z takimi dolegliwościami w naturalny sposób. Pomoże w tym dobra herbata. Zbyt mało snu lub impreza do późnych godzin nocnych mogą dać się we znaki. Widoczne będzie to przede wszystkim właśnie po oczach. Warto w takiej sytuacji przygotować okład z herbaty. Aby to zrobić, należy przygotować napar z kilku torebek niearomatyzowanej herbaty. Potrzebny będzie jeszcze wrzątek oraz waciki.

Okład z herbaty na oczy

Pierwszym krokiem jest zaparzenie kilku torebek herbaty we wrzątku. Polecana jest także herbata w formie suszu. Wtedy można użyć kilka łyżeczek zamiast kilku torebek. Ważne jest jedynie, aby była ona niearomatyzowana. Gdy herbata będzie już letnia, należy zamoczyć w naparze waciki i nałożyć je na oczy. Należy potrzymać je na powiekach przez kilka minut. Dzięki temu herbata będzie w stanie zadziałać. Możesz zwiększyć właściwości łagodzące takich okładów. Wystarczy, że po nasączeniu w naparze herbacianym włożysz waciki na 30 minut do lodówki. Po schłodzeniu i przyłożeniu do powiek zobaczysz różnicę. Tego typu okłady możesz wykonywać nawet kilka razy dziennie. Nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Znajdź jedynie sklep internetowy z herbatą, w którym dostępna jest niearomatyzowana herbata.